Sık Sorulan Sorular

Girişimciye Dönüş Nedir?
Girişimciye Dönüş, problemi bulma noktasından başlayarak, yatırımcı sunumunun hazırlanmasına kadarki sürecin tamamını kapsayan online bir çalıştaydır. Amacımız, videolardan oluşan online eğitimler yerine, online çalıştay ortamıyla gerçek bir öğrenme deneyimi yaşamanızı sağlamaktır. 13 adımda toplamda 2 saatten fazla video ve videolarla eş zamanlı çalışan 16 araçla, online çalıştay deneyimini yaşamış olursunuz.
Girişimciye Dönüş online çalıştayı hangi adımlardan oluşur?
1. Kendini Tanı İlk adımda, inovasyon ve buluş terimlerine değineceğiz, ardından girişimcilik türlerinden örnekleri inceleyeceğiz. Yapacağın üç mini test ile yaratıcılık ilgini ve bilgini ölçecek, ayrıca meselelere yaklaşım biçimini öğrenmeni sağlayıp sana yol gösterici olacağız.

2. İhtiyaç ve Problemler Bu adımda, kullanacağın Tasarım Düşüncesi (Design Thinking), Yalın Yeni Girişim (The Lean Start-Up) ve Müşteri Doğrulama (Customer Validation) metotlarına değineceğiz, başarılı girişimlerin başlangıç noktası olan problem ve ihtiyaç kavramlarını inceleyecek, geliştireceğin girişim fikirleri için ihtiyaç ve problemlerin nasıl belirleneceğini deneyimleyeceksin.

3. Problemini Seç Bir önceki bölümde belirlemiş olduğun problem ve ihtiyaçları senin için yarattığımız araçları kullanarak konu başlıklarını gruplayacak ve önem sırasına koyabileceksin.

4. Persona Canvas Bu adımda persona kavramını tanımlayacağız, ardından senin için hazırladığımız araç yardımı ile kendi projen için persona kartını oluşturabileceksin.

5. Müşteri Görüşmeleri Bu adımda daha önce belirlemiş olduğun problemlerden birine odaklanacaksın. Odaklandığın problem için sahaya çıkacak ve oluşturduğun persona için Tasarım Düşüncesi’nin ilk adımı olan empati metotlarını deneyimleyecek ve görüşmeleri kaydetmen için oluşturulmuş araç ile iç görüleri düzenleyebileceksin.

6. Anlamlandırma Yorucu bir adımı geride bıraktın, şimdi sırada görüşmelerde not aldığın persona iç görülerini anlamlandırma aşaması var. Anlamlandırma aracı yardımıyla görüşmelerinde tespit ettiklerini dört başlık altında gruplayacaksın.

7. Fikir Geliştirme Sıradaki adımda “Fikrim yok, nasıl bulacağım?” sorusunun cevabını birlikte arayacağız. Dünya’dan trendleri inceleyerek ilham alacak, girişim örneklerine göz atacak ve yaratıcılığın önündeki engelleri kaldıracaksın.

8. Fikir Seçimi Sıradaki adımda süreç boyunca ürettiğin fikirler arasından yoluna devam edeceğin fikri seçeceksin. Fikir Yenilik Ekseni olarak adlandırdığımız araç yardımı ile fikrini seçmeyi daha kolay hale getireceksin.

9. Yalın İş Modeli Bu adımda girişim fikrinin Yalın İş Modeli’ni kuracaksın. Yalın İş Modeli aracı ile fikrini bir bütün olarak düşüneceksin. Modelin tüm başlıklarını adım adım birlikte dolduracağız.

10. Müşteri Deneyim Haritası Sıradaki adımda müşterilerinin deneyimlerine eğilerek müşteri deneyim haritasını oluşturacaksın. Müşterinin mevcut problemini çözümünle hangi noktaya getirdiğini, kullanacağın araçlar yardımıyla kolayca görebileceksin.

11. Minimum Geçerli Ürün Bu adımda MVP (Minimum Viable Product - Minimum Geçerli Ürün) yani fikrinin en ucuz şekilde ve en kısa sürede müşteri üzerinde deneyebileceğin hali nedir ve nasıl yapılır konularına değineceğiz. Yüz yüze doğrulama araçlarıyla hedef müşterilerine nasıl ulaşabileceğini, fikrini nasıl deneyeceğini, iş modelini ulaştığın hedef müşterinde nasıl doğrulayabileceğini ve ölçebileceğini göreceksin.

12. Doğrulama Sıradaki adımda Dijital MVP (Minimum Viable Product - Minimum Geçerli Ürün) nasıl oluşturulur, müşteriye nasıl ulaştırılır ve sonuçları nasıl değerlendirir konusunda önemli ipuçlarına ulaşabileceksin. Bunun yanı sıra sonuçlarını değerlendirmeni sağlayacak araçlar ile geri dönüş oranlarını değerlendirebileceksin.

13. Finansal Analiz ve Sunum Bu adımda sana yatırımcıların sunumlarda cevaplanmasını bekledikleri sorular ve akışta görmek istedikleri veriler konusunda ipuçları vereceğiz. Şablonlar üzerinden ilerleyerek harika bir sunum hazırlayacaksın.
Girişimciye Dönüş’e kaydolmak ücretsiz mi?
Girişimciye Dönüş online çalıştayına üyelik ücretsizdir. Üye olarak ilk 3 adım olan Kendini Tanı, İhtiyaç ve Problemler, Problemini Seç adımlarını da ücretsiz kullanabilirsiniz.
Girişimciye Dönüş’e hangi cihazlardan erişerek en iyi deneyimi alabilirim?
Girişimciye Dönüş online çalıştaylarına masaüstü/dizüstü bilgisayarların tarayıcıları veya akıllı telefonlardan erişebilirsiniz. Çalıştay deneyimini en iyi şekilde yaşamak için bilgisayarınızı kullanmanızı öneririz. Bigisayara erişiminizin olmadığı durumlarda da akıllı telefonunuzu yatay şekilde tutarak daha iyi bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.
Girişimciye Dönüş çalıştaylarının tüm adımlarını hangi planlar içeriyor?

Deneme Planı’nı kullanmak için üye olmanız yeterlidir. Böylece çalıştayın ilk 3 adımını video ve araçlarla denemiş olursunuz.

Tüm adımları deneyimlemek isterseniz de Girişimciye Dönüş planını satın almanız gerekmektedir. Ana menü içinde planlar kısmında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüm adımları deneyimlemenin yanında eğer deneyimli mentorlarımızdan geri bildirim almak isterseniz de Mentor Destekli Girişimciye Dönüş planını satın almanız gerekir. Böylece tüm çalıştayı bitirdikten sonra girdiğiniz bilgilerden yola çıkarak 250 kelimelik yorum ve bir saatlik (skype veya yüzyüze) görüşme hakkı kazanırsınız.

Girişimciye Dönüş dijital çalıştayını ne kadar sürede tamamlamam gerekir?
Girişimcilik odaklanma ve hızı beraberinde getirmektedir. Kısa zamanda yapacağınız denemeler ve alacağınız aksiyonlar rekabetçi pazarda öne çıkmanızı sağlayacak faktörler olacaktır. Bu nedenle ücretli planlardan birini satın aldığınız tarihten başlayarak 2 ay içinde tüm adımları tamamlamanız gerekir.
Online Çalıştay ne anlama gelmektedir?
Online Çalıştay, alışık olduğumuz online eğitimlerden farklı olarak videolarla eş zamanlı çalışan araçları yaparak öğrenmenizi sağlayan yeni bir dijital eğitim metodudur.
Girişimciye Dönüş sürecinde yaptığım çalışmaları indirebilir miyim?
Girişimciye Dönüş paketlerinden birini satın aldıysanız tüm süreç boyunca girdiğiniz içerikleri pdf olarak indirebilir ve öğreniminizi sürekli kılmış olursunuz.
Mentorlar ile görüşmeler nasıl yapılmaktadır?
Mentor görüşmeleri için öncelikle mentor paketini satın almış olmanız gerekmektedir. Tüm adımları tamamladıktan sonra Dönüşüm isimli menü başlığın altında randevu için bir gün seçerek talepte bulunmanız gerekmektedir. 24 saat içinde size gelen cevap üzerinden tarihinizi belirlemiş olursunuz. Daha sonra anlaşılan tarihte eğer lokasyonlar yakın değilse Skype vb. programlar yardımıyla görüşme gerçekleştirilir. Mentorunuza talep etmeniz durumunda ve mentorumuza yakın bir lokasyonda buluşmak sizin için sorun değilse yüzyüze buluşularak 1 saatlik görüşme yapılır. Bu görüşmeler 13 adım boyunca girdiğiniz içeriklere yorumlar ve ilerlemeniz gereken yolda öneriler sağlayacaktır.
Girişimciye Dönüş ile hangi kuluçka merkezlerine girebilirim?
Girişimciye Dönüş online çalıştayı kuluçka merkezlerine girmenizi garanti etmez ancak kuluçka merkezi başvuru aşamasında, tasarım düşüncesi metodlarını kullanmayan diğer başvurulara göre öne geçmenizi sağlayabilir. Öte yandan Girişimciye Dönüş, yılın her çeyreğinde seçtiği 10 projeyi anlaşmalı olduğumuz KWORKS’ün (Koç Üniversitesi İnkübasyon Merkezi) ön seçimlerini atlayarak yüz yüze görüşme aşamasına katılma hakkı verir.
Girişimciye Dönüş hangi metotları kullanıyor?
Girişimciye Dönüş, temelde Tasarım Düşüncesi (Design Thinking) metodlarını Yalın Yeni Girişim (The Lean Start-up) metoduyla harmanlayarak verir. Bu metotlar özellikle teknoloji girişimlerinin dünya ekonomisinde etkisinin arttırmasıyla ünlenmiş, büyük firmaların bu metodları kullanmasıyla da ilgi daha da artmıştır. Bu metodları, kullanıcı ihtiyacı veya probleminden yola çıkarak ürün (çözüm) yaratma süreci olarak tanımlayabiliriz.
Girişimciye Dönüş’te farklı iki hesapla aynı girişim üzerine çalışılabilir mi?
Şu an için böyle bir özelliğimiz bulunmamakta ancak kullanıcılarımızdan, özellikle girişimcilerden gelen talep üzerine yapmayı düşündüğümüz bir model. Bu konuya yönelik bir talebiniz olursa lütfen iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçin.
Girişimciye Dönüş’te herhangi bir planı satın aldıktan sonra, planımı değiştirebilir miyim?
Girişimciye Dönüş planından faydalanan bir kişi, mentor destekli pakete geçmek isterse Planlar altından “Yükselt” seçeneği ile ilgili değişiklikleri yapabilir.
Plan kullanım sürem bitince ek süre talep edebilir miyim?
Henüz “süre uzatma” konusunda bir geliştirme planlamamaktayız ancak bizler de sizler gibi deneyerek öğrenen bir yapıyız. Bu konuya yönelik bir talebiniz olursa lütfen iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçin.
Girişimciye Dönüş üyeliğimi ve satın aldığım planı dondurabilir miyim?
Girişimciliğin doğası gereği ve Tasarım Düşüncesi metodları kısa sürede fikrinizi bir iş modeline dönüştürmenizi sağlamayı amaçlar. Bu süre ne kadar uzarsa sizin için bir dezavantaja ve yapılamayan bir fikre dönüşür. Bu sebepten optimum süre olarak belirlediğimiz 2 ay sonunda süreniz dolmuş ve daha fazla değişiklik yapamıyor olacaksınız. Bu konuya yönelik bir talebiniz olursa lütfen iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçin.
Girişimciye Dönüş girişimlere yatırım yapıyor mu?
Girişimciye Dönüş dijital bir hızlandırıcı olarak kabul edilebilir ancak yatırım vaadi vermemektedir. Girişimciye Dönüş kurucusu tarafından bir yatırım yapılabilir ancak online çalıştay sürecinden tamamen bağımsız bir süreç olarak düşünülmeli ve değerlendirilmelidir.
Satın aldığım planı beğenmezsem ne olur?
Yaşadığınız deneyimden memnun kalmanızı istiyoruz. Bu nedenle Girişimciye Dönüş veya satın aldığınız plandan memnun kalmazsanız satın aldıktan sonraki 7 gün içerisinde tam geri ödeme talep edebilirsiniz ancak online çalıştay adımlarından 4. adımı tamamlamamış olmanız gerekir. 4. adımı tamamlayan ve 5. adıma geçmiş kullanıcılar için para iadesi yapılmaz. Kullanıcıların online çalıştay adımları arasındaki geçişleri sürekli olarak takip edildiği için bu verilere ulaşarak talep ve uygunluk doğrultusunda ücret iadesi yapılır veya yapılmaz. Girişimciye Dönüş, üçüncü bir parti taraftan (örneğin şirketiniz tarafından satın alınıp size kullanım hakkı verildiyse) kullanıcıya veya üçüncü partiye geri ödeme yapılmaz.
Kullanım Koşulları ve Kullanıcı Sözleşmesi detayına nasıl ulaşabilirim?

Bu sözleşme, girisimciyedonus.com üyesi ve hizmet alanı olarak siz girisimciyedonus.com kullanıcılarına özel hazırlanan içerikten faydalanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir. Girisimciyedonus.com’dan faydalanmak amacıyla işbu son kullanıcı lisans sözleşmesi’ni onaylayarak ya da girisimciyedonus.com’u kullanarak, sözleşme'yi okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı ve hükümlerini kabul ettiğinizi kabul ve beyan etmiş oluyorsunuz.

1. TARAFLAR VE KONU

İşbu girisimciyedonus.com Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (bundan böyle “SÖZLEŞME” olarak anılacaktır), GOOINN Teknoloji İnovasyon Danışmanlık Eğitim ve Yatırım Ltd. Şti. (bundan böyle “GOOINN” olarak anılacaktır.) ile KULLANICI arasında (bu SÖZLEŞME'de KULLANICI ifadesi sizi işaret etmektedir.) bedel karşılığında sunulan; Girişimcilik üzerine online eğitim içerikleri sunan girisimciyedonus.com platformu (bundan böyle "girisimciyedonus.com" olarak anılacaktır) için, KULLANICI’nın seçmiş olduğu erişim planının sağladığı kullanım biçimi, kapsamı ve şartları ile sınırlı olarak KULLANICI'nın İnternet üzerinden girisimciyedonus.com web sitesine (www.girisimciyedonus.com) erişimi ile girisimciyedonus.com 'a kayıt olması ve girisimciyedonus.com’u kullanması konusundaki tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesine yöneliktir. (GOOINN tarafından, tamamen GOOINN'in kararıyla, zaman zaman yapılacak ve girisimciyedonus.com web sitesinde yayımlanabilecek tüm güncelleştirmeler bu SÖZLEŞME'ye dahildir.)

SÖZLEŞME'de GOOINN ve KULLANICI hep birlikte TARAFLAR olarak adlandırılmışlardır.

KULLANICI, www.girisimciyedonus.com web sitesinde yer alan “kayıt ol” butonuna tıklayarak kayıt işlemlerini tamamladığında ve/veya girisimciyedonus.com'u kullanmaya başladığında işbu SÖZLEŞME'yi okuyup, bilgi sahibi olduğunu ve bütün hükümleri ile birlikte kabul ettiğini elektronik ortamda beyan etmiş olur. KULLANICI, bu SÖZLEŞME'yi kabul etmiyorsa, girisimciyedonus.com'ye kayıt olmamalı ve kullanmamalıdır.

Bir tüzel kişinin yetkilisi adına bu sözleşmenin kabul edilmesi, bunu yapmaya yetkili olunduğunu gösterir. Yetkisiz olarak bu sözleşmenin kabul edilmesi halinde, bu SÖZLEŞME'de belirlenen yasal yaptırımların sorumluluğunu yetkisiz olarak işlem yapmış olan kişi, tüzel kişi ile birlikte müteselsilen almış olur.

2. HAKLAR

Bu sitede yer alan her türlü video, içerik, program ve eğitim materyalinin hakları GOOINN ve diğer hak sahibi İçerik Sağlayıcılarına aittir. KULLANICI’nın www.girimciyedonus.com web sitesinde yer alan içerik, eğitim, video, yazılım ve her türlü materyali kullanması bu sözleşmedeki şartlara bağlıdır. KULLANICI, bu sitede yer alan materyali sadece kendi kişisel eğitimi ve bilgilenmesi amacıyla kullanabilir.

3. LİSANS ve FİKRİ MÜLKİYET

Web Sitesinde Bulunan Tüm Fotoğraf, Video, Yazılar Ve Diğer Materyaller Üzerindeki Haklar; 5846 Sayılı Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, 554 Sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Hükümleri Uyarınca Korunmaktadır. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. girisimciyedonus.com web sayfasında yer alan interaktif eğitim materyallerinin tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. KULLANICI, bu sitede yer alan materyalleri ve içerikleri değiştirerek veya değiştirmeden kısmen veya tamamen sahiplenemez. Bu web sitesinde yer alan materyalleri ve içerikleri, daha öncesinde GOOINN'nin yazılı iznini almaksızın, herhangi bir amaçla veya yayınlama amacıyla kullanamaz veya kopyalayamaz. GOOINN'nin yazılı iznini almaksızın, "mirror" veya "frame" tekniğiyle bu web sitesinin herhangi bir kısmını başka bir alanda yayınlayamaz. Bu web sitesine bir ara sayfa ile tekrar yönlendirme yaparak, splash sayfası sokarak veya diğer bir vasıtayla link yapamaz.

girisimciyedonus.com’un ve bölümlerinin ve girisimciyedonus.com ile birlikte veya aracılığıyla elde edilen içerikler, videolar, programlar ve eserler üzerindeki tüm fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının sahibi GOOINN ve/veya GOOINN’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerdir. KULLANICI, GOOINN ve/veya GOOINN’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere girisimciyedonus.com ve içerikleri üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerin sahip olduğu fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarını ihlal edecek faaliyetlerde bulunamaz

KULLANICI, sisteme kayıtlı olan kişi olmakla sadece girisimciyedonus.com’un münferit kullanım lisansına sahip olmuş olur. İşbu SÖZLEŞME ile KULLANICI’ya tanınan kullanma lisansı, girisimciyedonus.com’un bu SÖZLEŞME’ de belirtilen hak ve sınırlar çerçevesinde girisimciyedonus.com’a erişim, 2 (iki) ay süreli olarak çalıştırma, görüntüleme ve kullanma hakkı verir. GOOINN, işbu SÖZLEŞME ile KULLANICI'ya, girisimciyedonus.com ile birlikte verilebilecek belgelere göre istifade etmek üzere basit (inhisari olmayan) bir kullanma lisansı vermektedir.

KULLANICI, girisimciyedonus.com’daki içeriklerin hiçbir unsurunu değiştirmemeyi, uyarlamamayı, çevirmemeyi, satmamayı; bu içerik/ürün/servisten türev veya işleme eserler hazırlamamayı, bu içerik/ürün/servisin düzenini bozmamayı, bu servis kapsamında kullandığı her türlü içeriği, görüntüleri, klipleri, müzik eser veya kompozisyonunu söz ve besteyi bu SÖZLEŞME dışındaki amaçlar dışında kullanmamayı, değiştirmemeyi, bütünlüğünü bozacak şekilde ters mühendislik yapmamayı ve herhangi bir mecrada yayınlamaya teşebbüs etmemeyi kabul eder. KULLANICI, girisimciyedonus.com'un tümünü veya bir bölümünü bilgisayarına indiremez ve kaydedemez. girisimciyedonus.com’un kısmen/tamamen kopyasını üretemez. Bu tür kopyaları her ne amaçla olursa olsun başkalarının kullanmasına izin veremez, istifadesine ve bilgisine sunamaz.

KULLANICI, girisimciyedonus.com kapsamındaki veya girisimciyedonus.com ile ilgili GOOINN’in veya GOOINN’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere içerikler üzerinde hak sahibi üçüncü şahısların içerik üzerindeki haklarını ve telif haklarını, ticaret markaları veya diğer tescil hakları bildirilerini kaldırmamayı, gizlememeyi veya değiştirmemeyi kabul eder.

KULLANICI işbu SÖZLEŞME uyarınca, girisimciyedonus.com’un kullanımı sırasında girisimciyedonus.com’un kullanım amaçları dışında kalan, sisteme, GOOINN’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilere veya GOOINN’e ilişkin öğrenilen gizli bilgileri muhafaza etmeyi, kısmen veya tamamen üçüncü kişilere doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde ifşa etmemeyi veya açıklamamayı kabul etmiş olur.

GOOINN’in, GOOINN hizmetleri, GOOINN bilgileri, GOOINN telif haklarına tabi çalışmaları, GOOINN ticari markaları, GOOINN ticari görünümü veya sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

KULLANICI, işbu madde kapsamındaki taahhüt ve yükümlülüklerine uymadığı takdirde, üçüncü parti firma, kurum ve üçüncü kişi taleplerinin tek sorumlusu KULLANICI olacak ve eser ve içeriğe ilişkin ayrıca lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı GOOINN’den talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü masrafı karşılamakla sorumlu olacaktır.

4. SUNULAN HİZMETİN DETAYLARI ve İADE

www.girisimciyedonus.com, video ve videolarla eş zamanlı çalışan diğer yazılım araçlarının olduğu online bir eğitim platformudur. Bu platformda sunulan online eğitim aşağıdaki planlar kapsamında sunulur;

Deneme Planı: Kayıt olan KULLANICI’lar için ücretsizdir ancak 13 adımın sadece ilk 3 adımını deneyebilir. Devam eden adımları görmek, izlemek ve kullanmak için diğer paketlerden bir tanesini satın alması gerekmektedir.

Girişimciye Dönüş Planı:Bu plan ücretlidir ve ücreti 199TL+KDV’dir. Bu planı satın aldığınızda 13 adımın tamamına 2 ay boyunca erişim hakkı kazanılır. Sonunda girilen tüm içerikler pdf uzantılı olarak indirilebilir. 13 adım boyunca bazı adımlarda geriye dönüş kullanılan metotlar gereğince engellenmiştir. 8. Adım tamamlandıktan sonra geriye dönük değişiklik yapılamaz.

Mentor Destekli Plan: Bu plan ücretlidir ve ücreti 399TL+KDV’dir. Bu planı satın aldığınızda 13 adımın tamamına 2 ay boyunca erişim hakkı kazanılır. Sonunda pdf uzantılı olarak girilen tüm içerikler indirilebilir. 13 adım boyunca bazı adımlarda geriye dönüş kullanılan metotlar gereğince engellenmiştir. 8. Adım tamamlandıktan sonra geriye dönük değişiklik yapılamaz. Girişimciye Dönüş Planından farklı olarak GOOINN tarafından belirlenen mentorlardan 250 kelimelik yorum, KULLANICI 13 adımı bitirdikten sonra, 5 iş günü içerisinde sistem aracılığıyla KULLANICI’ya iletilir. Ötesinde KULLANICI’nın login olduktan sonra gördüğü menünün içindeki “Dönüşüm” sekmesi içinden mentorlara yüzyüze görüşme için tarih talebinde bulunur. Mentorlar 3 iş günü içerisinde tarih talebine mail ile geri dönüş yapar ve ortak uygunluğa göre bir tarih belirlenerek görüşmeler yapılır. KULLANICI eğer İstanbul ilinin Kadıköy ilçesine tamamen kendi imkanlarıyla gelmeyi kabul ederse yüz yüze, yoksa dijital görüşme araçlarından bir tanesini kullanarak görüşmeler gerçekleştirilir. Bu dijital görüşme araçları Skype, Whatsapp veya FaceTime olmakla birlikte başka benzer araçlar da KULLANICI ve GOOINN arasında mutabık kalınarak karar verilir.

KULLANICI, aldığı online eğitim hizmetinden sadece 4. Adım sırasında ancak 4. Adımı bitirmeden önce vazgeçebilir ve cayma hakkını kullanarak yaptığı ödemenin iadesini talep edebilir. Bu durumda, KULLANICI’nın yaptığı toplam ödemenin tamamı kendisine iade edilir. KULLANICI tarafından 4. Adım bitirildikten ve bu adımdan tamamen faydalanıldıktan sonra KULLANICI cayma hakkını artık kullanamaz ve kendisine herhangi bir para iadesi yapılmaz.

Online eğitim (video, sunum, doküman vb.) içeriğinin görüntülenip görüntülenmediği girisimciyedonus.com tarafından teknik olarak tespit edilmektedir. Bu açıdan, yani KULLANICI hizmetten faydalanıp faydalanmadığı (örneğin videoları izleyip izlemediği) konularında girisimciyedonus.com’un kayıtları ve verileri esas alınacaktır. KULLANICI bu durumu peşinen kabul eder. İçeriği online olarak görüntüleyen KULLANICI gerekli kullanımı sağlamıştır.

5. KULLANICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
5.1. Ticari Olmayan Kullanım

girisimciyedonus.com’de sunulan her türlü içerik, ticari amaçlar dışında kalan sadece şahsi kullanım içindir. KULLANICI, bu içeriklerin herhangi bir şekilde yayınlanması, kopyalanması, çoğaltılması, işlenmesi, değiştirilmesi, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yayınlanması, bir topluluğa dinletilmesi ve/veya izletilmesi, halka açık yerlerde yayınlanması eylemlerini gerçekleştiremez. girisimciyedonus.com ile sunulan içeriğin KULLANICI tarafından umuma açık mekanlarda kullanılması veya dinletilmesi ve/veya izletilmesi yasaktır. KULLANICI, girisimciyedonus.com’nin kullanımı ile dolaylı veya doğrudan herhangi bir gelir veya benzeri menfaat elde edemez. KULLANICI, girisimciyedonus.com 'u herhangi bir şekilde başkalarının kullanımına sunabilecek hiçbir girişimde bulunamaz. girisimciyedonus.com'u, birden fazla sayıda bilgisayar, iş istasyonu ve/veya sunucuda aynı anda kullanamaz. KULLANICI, dahil olduğu girisimciyedonus.com planı kullanım haklarının kapsamına, “www.girisimciyedonus.com” veya ileride değişebilecek diğer web adreslerinden ulaşabilecektir. İşbu SÖZLEŞME’nin kabul edilmesi ile bu paket kullanım hakları kapsamı da KULLANICI tarafından kabul edilmiş sayılır. Bu nedenle, paketlere ilişkin bilgilere ilgili adreslerden ulaşarak, lütfen dikkatlice okuyunuz. GOOINN, KULLANICI’ya kullanıma ilişkin üyelik dahilinde tanınan hakları herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. KULLANICI, GOOINN’in veya onun içerik, ortam veya platform tedarikçilerinin sitelerine, mal veya hizmetlerine, yazılım, veri veya datalarına herhangi bir şekilde zarar verecek, erişimi engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya hasar verecek şekilde işlemler, müdahaleler yapamaz, girisimciyedonus.com’u bu şekilde ya da üçüncü kişilerin GOOINN hizmetlerinden faydalanmasına engel olacak şekilde kullanamaz. KULLANICI, bu SÖZLEŞME ile tanınan hakkını, GOOINN’nin yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü kişilere bedelsiz de olsa devredemez, kiralayamaz, kullanımına ve/veya yararına sunamaz veya satamaz. girisimciyedonus.com’un kullanılması, her zaman bu SÖZLEŞME’nin koşullarına tabidir.

5.2. Uygun Kullanım

KULLANICI, girisimciyedonus.com’u yürürlükte bulunan tüm ulusal ve uluslararası mevzuata, internet kullanımına ilişkin kural ve yasalara uygun olarak kullanacağını kabul eder. KULLANICI, girisimciyedonus.com’u hukuka aykırı, amacı dışında, hileli veya uygunsuz bir amaç için kullanmak veya bunları yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin vermek, bu yöndeki bir fiile katılmak veya teşvik etmek, belirli zamanlarda revize edildiği şekliyle işbu SÖZLEŞME’yi ihlal edecek bir şekilde hareket etmek, SÖZLEŞME ile edinilen hakları üçüncü kişilere kullandırmak eylemlerini yapamaz veya bu eylemleri yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin veremez veya onu teşvik edemez. GOOINN KULLANICI tarafından bu fiillerin gerçekleştirilmesi durumunda işbu SÖZLEŞME’yi feshedebilir. Bu durumda GOOINN’nin diğer tüm hukuki hakları saklıdır.

6. GOOINN’İN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

GOOINN , GOOINN’nin kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere 'link' verebilir. Bu 'link'ler, sadece referans kolaylığı nedeniyle GOOINN tarafından sağlanmış olabilir ve web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında GOOINN’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

GOOINN, KULLANICI bilgilerini veya üyeliğe ilişkin KULLANICI bilgilerini, KULLANICI güvenliği, kendi yükümlülüğünü ifa ve bazı istatistiki değerlendirmeler için dilediği biçimde süresiz olarak kullanabilir. Bunları bir veritabanı üzerinde tasnif edip süresiz olarak muhafaza edebilir.

KULLANICI ve GOOINN hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur. GOOINN, önceden haber vermeksizin girisimciyedonus.com ve dokümantasyonda değişiklik yapabilir. GOOINN önceden haber vermeksizin varsa ücretsiz olarak kullanım hakkı elde ettiğiniz girisimciyedonus.com 'u kullanımdan kaldırabilir ya da ücretli hale getirebilir. GOOINN KULLANICI’nın site üzerine üye olurken veya site içi işlemlerde verdiği iletişim bilgilerini kullanarak; KULLANICI ile iletişim kurabilir, reklam ve/veya bildirim yapabilir. KULLANICI, gelen mailin en altında yer alan “üyelikten ayrıl” bağlantısına tıklayarak Bülten Aboneliği iznini kaldırabilir.

7. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HAKLARI

KULLANICI, girisimciyedonus.com'u tüm veri veya diğer malzemeleri,(a) üçüncü şahısların haklarının (fikri mülkiyet haklari dâhil olmak üzere bunlarla sınırlı kalmaksızın) ihlaline veya tecavüzüne neden olacak şekilde veya (b) donanımlar için zararlı veya bozucu olacak şekilde veya (c) üçüncü şahısların bilgisayar sistemlerine, ağ veya donatılarına zarar verebilecek şekilde göndermek veya iletmek üzere kullanmayacağını kabul etmiştir. KULLANICI, bunun aksine davrandığı takdirde, işbu SÖZLEŞME uyarınca, tüm sorumluluğun KULLANICI'ya ait olduğunu ve bu nedenle ortaya çıkabilecek zarar ve ziyandan ve üçüncü şahıslar tarafından açılacak her türlü dava, zarar veya ziyan taleplerinden sorumlu olacağını, GOOINN'in bu kabil dava, şikayet ve benzeri konularda hiçbir şekilde taraf ve muhatap olmayacağını, bu hükmün KULLANICI tarafından ihlali nedeniyle, GOOINN'nin üçüncü şahıslar tarafından açılacak herhangi bir davada taraf addedilerek üçüncü şahıslara herhangi bir tazminat ödemesi veya yükümlülük altına sokulması durumunda, başta ödemiş olduğu tazminat olmak üzere, bundan dolayı uğrayacağı her türlü zararı KULLANICI'ya rücu edebileceğini ve GOOINN'nin talebi üzerine, ödenmiş olan tazminat, zarar ve masrafları kayıtsız şartsız olarak, defaten ödemeyi gayrikabili rücu olarak beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

8. GEREKLİ DONANIMLAR ve İNTERNET HIZI

girisimciyedonus.com'ye erişmek ve/veya kullanmak için gerekli tüm bilgisayar donanımını ve iletişim donanımlarının temin ve bakımını sağlamak KULLANICI'nın sorumluluğundadır. KULLANICI bu SÖZLEŞME uyarınca, kullanma hakkı aldığı girisimciyedonus.com'u, girisimciyedonus.com tarafından sunulan hizmeti kaldırabilecek asgari teknik özelliklere sahip bir donanım üzerinde kullanacağını ve gerekli donanımı temin edeceğini, GOOINN'nin yazılım-donanım uyuşmazlığı, donanım yetersizliği veya internet hızından / hizmetinden kaynaklı sorunlar ile ilgili hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, bu nedenle meydana gelen hiçbir zarar sonucundan GOOINN’nin sorumlu olmayacağını, GOOINN'nin sorumluluğunun kullanma lisansı verilmesi ile sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

9. SORUMLULUĞUN SINIRLANMASI ve GARANTİ

Bu web sitesinden edinilen bütün içerik, bilgi, video ve hizmetler KULLANICI’ya olduğu haliyle sağlanmış olup, herhangi bir amaca uygunluk açısından veya başka bir açıdan herhangi bir garantiye tabi değildir. GOOINN  hiçbir şekilde KULLANICI veya başka bir üçüncü kişi tarafından bu web sitesine erişim veya bu web sitesinin veya bu web sitesinden linkle yönlendirilmiş başka bir web sitesinin veya bu web sitesinde yer alan hizmetlerin kullanımı sebebiyle uğranılmış dolaysız veya dolaylı bir zarardan, gelir veya veri kaybından veya başka bir zarardan sorumlu tutulamaz. Bir online eğitim hizmeti olan sözleşme konusu girisimciyedonus.com’un kapsadığı konu ile sınırlı olmak üzere geliştirilmiş bir yardımcı kaynak olup; GOOINN “olduğu gibi satış” esasları dahilinde girisimciyedonus.com için herhangi bir performans ya da ifa garantisi veya bir hizmet seviyesi taahhüdü vermemektedir. GOOINN aynı zamanda girisimciyedonus.com içeriğinde yer alan bilginin bilimsel ya da yorumsal olarak doğruluğunu tamamıyla taahhüt etmemektedir. girisimciyedonus.com’un KULLANICI amacına doğrudan hizmet vermemesinden GOOINN sorumlu değildir. KULLANICI, girisimciyedonus.com sitesinden aldığı online danışmanlık ve hizmet neticesinde başarısız olduğu, iş veya kar kaybına uğradığı, var olan işlerini kaybettiği, zarara uğradığı, iş hayatında istediğini gerçekleştiremediği veya girişmlerinde başarısız olduğu iddialarıyla GOOINN’den hiçbir talepte bulunamaz.GOOINN, girisimciyedonus.com’da yer alan içeriklerin kullanımı sırasında KULLANICI tarafında oluşabilecek sorun veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

KULLANICI, girisimciyedonus.com ile ilgili olarak temin edilen tüm içerikleri sadece kendi ihtiyaçları için ve doğabilecek riskleri kabul ederek kullanacağını kabul eder. GOOINN’nin içeriklerine ilişkin olarak veya kullanımından kaynaklanan veri kaybı veya bilgisayar sistemi hasarları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup GOOINN'in bu hususta herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. GOOINN, girisimciyedonus.com’un 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sunulmasını KULLANICI’lara garanti etmemekte ve bu konuda herhangi bir hizmet ya da performans seviyesi taahhüdü vermemektedir. girisimciyedonus.com’un etkin biçimde kullanımı ve bu kullanımın tüm sonuçları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, GOOINN, girisimciyedonus.com’un kendisinden beklenen sonuçlarının tam olmaması ya da eksik veya amaca uygun olmamasından ve bu sebeplerle ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. GOOINN, (a) girisimciyedonus.com ile sunulan herhangi bir içerik sonucunda maruz kalınan kayıp veya hasarlardan veya herhangi bir müzik, görüntü, fotoğraf, yazılım, teçhizat veya içerikteki hata, hasar ya da bozulmalardan; (b) girisimciyedonus.com’nin KULLANICI tarafından kullanımı neticesinde oluşacak herhangi bir telif hakkı ve mülkiyet haklarının ihlalinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. GOOINN, girisimciyedonus.com ile sunulan her türlü içerik üzerinde, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, değişiklik yapma, uygun görmediği içeriği kaldırma ve/veya ekleme yetkilerine sahiptir.

girisimciyedonus.com 'un versiyon güncelleştirmesinden kaynaklanabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan GOOINN sorumlu değildir. girisimciyedonus.com hukuken yasaklanmış bir amaç için veya hukuka aykırı işlerde veya mevzuat hükümlerine aykırı olarak kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek, başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan GOOINN sorumlu değildir.

Hukuki yollardan elde edilmeyen veya GOOINN tarafından girisimciyedonus.com'un kullanımıyla ortaya çıkabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan GOOINN sorumlu değildir.

Beklenmedik teknolojik gelişmelerden dolayı meydana gelebilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan GOOINN sorumlu değildir. girisimciyedonus.com, KULLANICI'nın özel amaçlarına yönelik özel üretim ürün olmayıp, bir eğitim destek ürünü olarak tasarlanmış ve KULLANICI’nın tercihine sunulmuştur. girisimciyedonus.com'un kullanılması ya da kullanımının mümkün olmaması nedeniyle meydana gelebilecek ticari kar ya da başarı yoksunluğu, ticari işlerin aksaması, bilgilerin/verilerin/dosyaların/resimlerin kaybolması gibi (ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) durumlarda veya benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir zarardan GOOINN sorumlu değildir.

Her durumda, girisimciyedonus.com nedeniyle meydana gelebilecek her türlü zarar başta olmak üzere, GOOINN'in bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmü uyarınca sorumluluğu girisimciyedonus.com için varsa KULLANICI tarafından ödenmiş olan bedel ile sınırlıdır.

10. SÖZLEŞME DEĞIŞIKLIKLERI

GOOINN, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu SÖZLEŞME'yi uygun göreceği herhangi bir zamanda değiştirebilir. İşbu SÖZLEŞME'nin değişen hükümleri, girisimciyedonus.com web sitesinde ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak olup; KULLANICI, bu SÖZLEŞME’deki değişiklikleri, değişiklikler GOOINN’nin web-sitesinde yayınlandıktan sonra kabul etmiş sayılır. Bu değişikliklerden haberdar olabilmek için işbu SÖZLEŞME’yi sık sık gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu SÖZLEŞME, KULLANICI'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

11. MÜCBIR SEBEPLER

Hukuken 'mücbir sebep' sayılan tüm hallerde, GOOINN, işbu SÖZLEŞME ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, GOOINN için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için GOOINN’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, GOOINN’nin makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

12. SÖZLEŞME’NİN YÜRÜRLÜĞÜ VE SONA ERMESİ

KULLANICI, girisimciyedonus.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi kabul ettiğini beyan ettiği anda işbu SÖZLEŞME ile belirlenen şartları kabul etmiş sayılır ve bu SÖZLEŞME TARAFLAR arasında süresiz olarak yürürlüğe girer. KULLANICI, girisimciyedonus.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi onayladığı tarihten itibaren, SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve yükümlülüklere aykırı hareketleri ve/veya edim ve taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle, GOOINN'in ve/veya 3. kişilerin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder. İşbu SÖZLEŞME ve KULLANICI’nın SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğu girisimciyedonus.com’yi kullanma hakkı, (a) KULLANICI’nın girisimciyedonus.com’u kullanmayı sona erdirmesi ve üyelikten çıkış talimatlarına uyarak üyeliğini sona erdirmesi (b) İşbu SÖZLEŞME’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi (c) KULLANICI’nın GOOINN ile arasındaki abonelik sözleşmesinin herhangi bir nedenle sona ermesi ile hiçbir ihtara gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır. Bu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğunuz girisimciyedonus.com'u kullanma hakkının herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda;

KULLANICI, girisimciyedonus.com paketini, kendi isteğiyle iptal ettirmesi durumunda GOOINN tarafından, KULLANICI'ya herhangi bir geri ödeme yapılmaksızın KULLANICI lisansı sona erdirilecektir. KULLANICI'nın, SÖZLEŞME'de yer alan hükümlerden herhangi birini ihlal etmesi durumunda, GOOINN’in sözleşmeyi derhal feshetme ve KULLANICI’nın girisimciyedonus.com’ye erişim ve bu SÖZLEŞME’de tanınan lisans hakkını iptal etme hakkı olup, GOOINN isterse –tamamen kendi takdirinde olarak-10 (on) gün içerisinde durumun düzeltilmesi, aksi takdirde SÖZLEŞME'nin feshedileceği KULLANICI'ya yazılı olarak bildirebilir. Bu süre içerisinde durumun düzeltilmemesi halinde, sürenin sonunda GOOINN yazılı bildirimiyle, işbu SÖZLEŞME'yi feshedebilir. GOOINN, açıkça mevzuata aykırılık, suç teşkil eden kullanımları tespit etmesi halinde önceden haber vermeksizin KULLANICI'nın girisimciyedonus.com kullanma lisansını tek taraflı iptal etme hakkını saklı tutar.

KULLANICI, bu SÖZLEŞME’nin sona ermesi üzerine, GOOINN’in talep etmesi halinde, girisimciyedonus.com’dan elde ettiği her türlü içerik, bilgi, müzik, görüntü ve diğer tür içeriği; mülkiyeti, yönetimi veya denetim ve kontrolü altında bulunan tüm bilgisayarlardan ve/veya depolama ortamlarından silmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

13. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME’nin uygulanması, yorumlanması, hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetimi ve uyuşmazlıkların çözümü Türk Hukukuna tabi olacaktır. TARAFLAR, işbu SÖZLEŞME’nin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklar için İSTANBUL Mahkemeleri’nin ve İcra Daireleri’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

14. VERİ UYGULAMALARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

girisimciyedonus.com'ye kayıt olurken veya sonrasında verilecek olan GOOINN Tek Şifre ve diğer bilgilerin doğruluğu, güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili her türlü husus tamamen KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, girilen bilgilerdeki yanlışlıklardan ve/veya KULLANICI bilgilerinin bir başkası tarafından ele geçirilerek/öğrenilerek kullanılması yoluyla girisimciyedonus.com’a KULLANICI adına erişimden GOOINN sorumlu değildir. KULLANICI'ların, girisimciyedonus.com’a erişim araçlarının (kullanıcı adı ve şifre) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardan kaynaklanan KULLANICI'nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlarla ilgili olarak GOOINN’in, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu kapsamda KULLANICI, GOOINN’den zarar, tazminat her ne ad altında olsun herhangi bir talepte bulunamaz. GOOINN'in kişisel bilgileri muhafazasına ilişkin GOOINN Gizlilik Politikası http:// www.girisimciyedonus.com sitesinde yer alan ilgili sayfadadır. KULLANICI ise işbu SÖZLEŞME ve dolayısıyla GOOINN hakkında öğreneceği her türlü bilgiyi işbu SÖZLEŞME’nin herhangi bir nedenle sona ermesinden bağımsız olarak süresiz olarak gizli tutacağını kabul ve taahhüt eder. Ayrıca, KULLANICI’nın Kişisel Verilerle ilgili olarak hazırlanan “Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni”ni kabul etmesi de sitede sunulan hizmetlerden faydalanabilmesi için şarttır.

15. DİĞER HÜKÜMLER

KULLANICI bu SÖZLEŞME'yi ve bu SÖZLEŞME kapsamında sahip olduğu hakları bir başka kişiye ya da kuruma devredemez. KULLANICI, GOOINN'nin sahip olduğu hakları tek taraflı olarak tayin edebileceğini, GOOINN'in bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını ve sorumluluklarını KULLANICI’nın iznine gerek olmaksızın üçüncü bir kişi/kurum/tarafa devredebileceğini veya alt sözleşme yapabileceğini kabul eder. GOOINN, bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını uygulamayı ertelemekle veya yalnızca bir kısmını uygulamakla, haklarının hiçbirinden vazgeçmiş olmaz. İşbu SÖZLEŞME’de yer alan hükümlere ilişkin ihlaller ya da işbu SÖZLEŞME kapsamındaki temerrütlere ilişkin tatbik edilecek haklardan edilen feragatler, söz konusu feragat yazılı olarak düzenlenmediği ve feragat eden tarafından imzalanmadığı sürece yürürlüğe girmeyecektir. Herhangi bir ihlalden ya da temerrütten feragat edilmesi, daha sonraki ihlallerden ya da temerrütlerden de feragat edildiği anlamını taşımayacaktır.

Bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünün mahkeme ve/veya yetkili merci tarafından geçersiz veya uygulanamaz sayılması, SÖZLEŞME'nin kalan hükümlerinin geçerliliğini ya da uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Mahkeme veya yetkili merci kararıyla bu SÖZLEŞME'nin bir hükmünün veya bazı hükümlerinin uygulanabilir olmadığına karar verilirse, GOOINN bu hükmü/hükümleri kanunların emredici hükümlerine uygun olarak ve TARAFLAR'ın işbu SÖZLEŞME'de belirlenen amaca erişmesi için uygun şekilde düzeltir veya bu hükmün/hükümlerin SÖZLEŞME'den ayrı tutulmasına ve SÖZLEŞME'nin diğer hükümlerinin tümüyle etkin ve geçerli kalmasına karar verebilir. KULLANICI'nın, bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi halinde, GOOINN tüm yasal yollara başvurma hakkına sahiptir. 

Kişisel Veriler ve Gizlilik Politikası detayına nasıl ulaşabilirim?
KULLANIM KOŞULLARI ve KULLANICI SÖZLEŞMESİ

İşbu “Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası” ile GOOINN Teknoloji İnovasyon Danışmanlık Eğitim ve Yatırım Ltd. Şti. (“GOOINN”) olarak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVKK”) 10. Maddesi uyarınca sizi kişisel veri işleme, işlenen kişisel verilerinizin aktarılması, kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebebi ile KVKK md. 11’de sayılan diğer haklarınızla ilgili olarak bilgilendirmek ve aydınlatmak isteriz. Bize sağladığınız tüm kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği konusunda azami hassasiyet gösterdiğimizi ve bu verilerin korunması için gerekli tüm teknik ve idari güvenlik önlemlerinin alındığını belirtiriz.

Veri Sorumlusu Sıfatı

KVKK uyarınca GOOINN olarak Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen amaçlar kapsamında, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun bir şekilde kaydedeceğimizi, saklayacağımızı, işleyeceğimizi, sınıflandıracağımızı, güncelleyeceğimizi ve KVKK ile ilgili mevzuatın müsaade ettiği ölçüde ve hallerde, işlendikleri amaca uygun olarak üçüncü kişilere açıklayıp aktaracağımızı bildiririz.

Kişisel Verilerinizin İşlenme amacı

Kişisel verileriniz, GOOINN olarak sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilmeniz amacıyla KVKK ve ilgili mevzuatta düzenlenen temel prensiplere uygun olarak, açık rızanıza ve/veya tabi olduğumuz yasal mevzuat başta olmak üzere KVKK md. 5/2’de öngörülen diğer hallere bağlı olarak işlenmektedir. GOOINN’in verdiği hizmetler dikkate alındığında, kişisel verileriniz işe alım ve insan kaynakları süreçlerimizde, iş ilişkilerimize ilişkin süreçlerde, teknik süreçlerde, üçüncü kişilerin taleplerinin karşılanabilmesi amacıyla, şirketin ticari faaliyetlerinin sürdürülmesinde işlenmektedir. İşlenme amacına uygun bir şekilde uygun süre zarfından fiziksel ve elektronik ortamda güvenli bir biçimde saklanmaktadır. Bu vesileyle GOOINN, başta KVKK olmak üzere tüm yasal mevzuata öngörülen yükümlülüklerine uygun davranmaktadır.

Kişisel Verilerinizin Toplama Yöntemi ve Hukuku Sebebi

Kişisel verileriniz, GOOINN olarak online eğitim hizmeti vermemiz sebebiyle, faaliyetlerimizin yürütülmesi amacıyla aşağıda belirtilen farklı kanallar vasıtasıyla toplanmaktadır.
1. GOOINN’e doğrudan sizin tarafınızdan sağlanan kişisel veriler: Tarafımıza sizin online olarak ilettiğiniz tüm bilgi ve belgeler;
2. Üçüncü kişilerden sizinle ilgili olarak toplanan kişisel veriler: GOOINN’ın işbirliği yaptığı kurum ve kuruluşlardan toplanan bilgi ve belgeler;
3. Çerezler ve benzeri teknolojiler vasıtasıyla topladığımız kişisel veriler.

Kişisel verileriniz, GOOINN tarafından, girisimciyedonus.com internet sitesi ve benzeri diğer kanallar aracılığı ile otomatik ya da otomatik olmayan yollarla, yazılı, sözlü ya da elektronik ortamda toplanabilmektedir.

Bu çerçevede kişisel verileriniz, KVKK md. 4/2’de öngörülen ilkeler ışığında açık rızanız alınması suretiyle veya md. 5/2 ve md. 6/3’te öngörülen durumların varlığı halinde, açık rızanız alınmaksızın işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.   

Kişisel Verilerinizin Aktarılması

Şirketimiz yukarıda sayılan işlenme amaçları kapsamında elde ettiği kişisel verilerinizi açık rızanıza istinaden veya uygulanmakta olan mevzuat başta olmak üzere KVKK md. 5/2’de öngörülen diğer hallerde, KVKK’ md. 8 ve md. 9’da düzenlenen kişisel veri işleme şartlarına ve amaçlarına uygun olarak faaliyet amaçlarıyla sınırlı olmak üzere doğrudan/dolaylı iş ortaklarımız, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz ve hizmet sunduğumuz müşteriler, tedarikçiler, iş ortaklarımız, yasal sınırlamalar çerçevesinde bağımsız denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, bunlarla sınırlı olmamak üzere ilgili diğer kurum ve kuruluşlar ile paylaşabilecektir.

Yurtdışına Kişisel Veri Aktarımı

Kişisel verileriniz GOOINN tarafından KVKK md. 4/2’de öngörülen düzenleme uyarınca açık rızanızın alınması suretiyle ya da md. 5/2 ve md. 6/3’te öngörülen durumların varlığı halinde açık rızanız alınmaksızın ve KVKK md. 8’da düzenlenen kurallar uyarınca Kişisel Verileri Koruma Kurulu (“Kurul”) tarafından tespit edilecek yeterli korumaya sahip yabancı ülkeler ilan edildikten sonra sadece bu ülkelerde yerleşik kişi ve kuruluşlara, yeterli korumanın bulunmadığı tespit ve ilan edilen ülkeler için ise, Türkiye’deki ve ilgili yabancı ülkedeki veri sorumlularının yeterli bir korumayı yazılı olarak taahhüt ettiği ve Kurul’un izninin temin edilebildiği hallerle sınırlı olmak kaydıyla aktarılabilecektir.

KVKK Md. 11 Uyarınca Haklarınız 

Öncelikle, işlediğimiz ve/veya sakladığımız kişisel verilerinizin doğru ve güncel olması GOOINN olarak yürütmekte olduğumuz faaliyetin niteliği sebebiyle önemlidir. Buna bağlı olarak kişisel verilerinizde herhangi bir değişiklik meydana geldiği takdirde en kısa sürede bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

Diğer yandan kişisel verilerin sahibi olarak KVKK md. 28’de düzenlenen “İstisnalar” hükmünde öngörülen haller saklı kalmak kaydıyla, KVKK md. 11 çerçevesinde haklarınız aşağıdaki gibidir:  

1. Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
2. Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
3. Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
5. Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
6. KVKK md. 7’de öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
7. Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış olması durumunda düzeltilmesini ve kişisel verilerinizin silinmesini ya da yok edilmesini talep ettiğiniz hallerde, bu işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,
8. Kişisel verilerinizin münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması halinde itiraz etme,
9. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.

Bu kapsamda haklarınızı kullanırken taleplerinizi “yazılı” veya KVKK’nın belirlediği yöntemler ile GOOINN’e iletmeniz gerekmektedir. Kişisel Verileri Koruma Kurulu henüz başkaca bir yöntem belirlemediği için, şu aşamada taleplerinizin yazılı olarak iletilmesi aranmaktadır. Bunun için, başvurunuzu tamamlarken kimliğinizi tespit edici belgeler ile birlikte, kullanmak istediğiniz hakkınıza yönelik açıklamalarınızı içeren yazılı dilekçenizi şirketimizin Göztepe Mah. Bahariyeli Sok. Kamil Bey Sitesi A Blok No:4 Daire:15 Kadıköy İstanbul adresine gönderebilirsiniz.

Kişisel veri sahibi olarak GOOINN’a ait girisimciyedonus.com internet sayfasına üye olurken ve işlem yapmadan önce yukarıda yer alan Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metnini okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi, internet sayfası ve web sitesinde işlem yapmakla temin ettiğiniz kişisel verilerinizin işlenmesine ve paylaşılmasına rıza göstermiş sayılacağınızı gayri kabili rücu beyan, kabul ve taahhüt ettiğiniz anlaşılmaktadır.

Kayıt Dosyaları

Birçok standart web sunucusunda olduğu gibi girisimciyedonus.com’da da istatistiksel amaçlı log dosyaları kaydı tutmaktadır. Bu dosyalar; ip adresiniz, internet servis sağlayıcınız, tarayıcınızın özellikleri, işletim sisteminiz ve siteye giriş-çıkış sayfalarınız gibi standard bilgileri içermektedir. Log dosyaları kesinlikle istatistiksel amaçlar dışında kullanılmamakta ve mahremiyetinizi ihlal etmemektedir. Ip adresiniz ve diğer bilgiler, şahsi bilgileriniz ile ilişkilendirilmemektedir. Dolayısıyla bu log dosyaları hiçbir şekilde 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca “Kişisel Veri” niteliğini taşımamaktadır.

Reklamlar

Sitemizde dışarıdan şirketlerin reklamlarını yayınlamaktayız (Google, v.s.). Bu reklamlar çerez (cookies) içerebilir ve bu şirketler tarafından çerez bilgileri toplanabilir ve bizim bu bilgiye ulaşmamız mümkün değildir. Dolayısıyla sitede yayınlanan reklamlar açısından girisimciyedonus.com hiçbir sorumluluk kabul etmez ve bütün sorumluluklar reklam verene aittir.

Çerezler (Cookies)

“Cookie – Çerez” kelimesi web sayfası sunucusunun sizin bilgisayarınızın hard diskine yerleştirdiği ufak bir text dosyasını tanımlamak için kullanılmaktadır. Sitemizin bazı bölümlerinde kullanıcı kolaylığı sağlamak için çerez kullanılıyor olabilir. Ayrıca sitede mevcut bulunan reklamlar aracılığıyla, reklam verilerinin toplanması için cookie ve web beacon kullanılıyor olabilir. Bu tamamen sizin izninizle gerçekleşiyor olup, isteğiniz dahilinde internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek bunu engellemeniz mümkündür.

Dış Bağlantılar

Girisimciyedonus.com sitesi, kendi sayfalarından farklı internet adreslerine bağlantı verebilir. Sitemiz, link verdiği, banner tanıtımını yaptığı veya herhangi bir yolla yönlendirdiği sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Burada bahsedilen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir.